GAZİANTEP 2. KİTAP FUARI AÇILDI

Kuruluşumuz TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi, Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası’nın destekleri ile hazırlanan Gaziantep 2. Kitap Fuarı, bugün -9 Mayıs Salı- saat 12.00’de Gaziantep Valisi Sayın Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ali Gür, Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adil Sani Konukoğlu, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şevket Beyhan Hıdıroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Cengiz Mete ve Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Sayın Kenan Kocatürk’ün değerli katılımlarıyla Gaziantep Üniversitesi Mâvera Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle kapılarını açtı. Altı gün sürecek olan fuar, 14 Mayıs Pazar akşamına kadar kitapseverleri ağırlayacak.

Bu yıl 85 yayınevinin katılımıyla düzenlenecek fuarda altı gün süresince 40 kültür etkinliği ve onlarca imza düzenlenecektir. Konuklar arasında Ayşe Kulin, Kahraman Tazeoğlu, Canan Tan,  Hüsnü Arkan,  Nejla Arslankurt,  Ahmet Şimşirgil,  Ataol Behramoğlu, Ferda İzbudak Akıncı, Sibel Eraslan, Tarık Tufan, Alya Öztanyel, Tahir Tekin Öztan, Bahadır Yenişehirlioğlu, Uğur Koşar, Şeyma Demir, Işık Öğütçü, Ahmet Turgut, Enver Aysever ve Şeyhmus Diken gibi pek çok değerli yazar ve şair bulunuyor.
 
Gaziantepli Yazar ve Şairler Okurlarıyla Buluşuyor

Gaziantep Kitap Fuarı’nda Gaziantepli yazar ve şairler söyleşi ve imza etkinlikleri ile okurlarıyla bir araya gelecek. Fuar süresince Burhan Bozgeyik, Mehmet Sabri Genç ve Behiye Köksel söyleşilere katılacaklar.

Gurme Kent Gaziantep’te “Yemek Kültürü” Söyleşileri

Yakın zaman önce UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na Gastronomi alanında giren Gaziantep ve yemek kültürü üzerine kitap fuarında da etkinlikler düzenlenecek. Gonca Tokuz, Tahir Tekin Öztan, Faruk Şüyün, Ayfer Yavi ve Raife Polat yemek kültürü üzerine söyleşilerde bulunacak.

Girişin ücretsiz olduğu fuar her gün 10.00-20.00 ve son gün ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Ayrıntılı program ve imza günleri için: www.tuyapgaziantepkitapfuari.com 

Saygılarımızla,
TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş.

 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN